Start din egen virksomhed

Få inspiration som ny iværksætter

Økonomi og finansiering

Vi vejleder dig om tilskudsmuligheder

Netværk

Vi hjælper med at styrke dit netværk

Vækst

Styrk din virksomheds udvikling

Eksport / Import

Hvordan håndterer du nye markeder

Ring

Vi står klar med sparring og hjælp

ProVardes repræsentantskab

Blaabjerg

  • Helle Møller Mikkelsen, Nymindegab Familie Camping
  • Carsten Hansen, Købmand Hansens Feriehusudlejning
  • Anders Jepsen, PS Porte- og Sommerhusservice

Blåvandshuk

  • Anne-Marie Lidegaard, Thora's Gaard/Café Pia
  • Finn Christensen, Feriekompagniet, Blåvand
  • Gerd Restorff, Schultz Feriehuse

Helle Øst

  • Alf Sand Simonsen, Hjortkær Maskinfabrik A/S
  • Otto Dagnæs-Hansen, Scanitech IT
  • Kristian Rossau, Agerbæk Hotel

Helle Vest

  • Elin Uhre, Agervig Cattle
  • Hans Peter Pedersen, Skonager Skovgaard
  • Vakant

Hodde/Horne/Sig/Tistrup

  • Torben Haahr, Hodde-Tistrup Hallen
  • Gunnar Ditlevsen, PrincewaterhouseCoopers A/S
  • Helle Spicker, Spicker Holding ApS

Skovlund/Ansager

  • Andreas Haahr, Mogensen A/S
  • Hans Barslund
  • Vakant

Varde By

  • Anders Linde, Linde Ejendomme
  • Søren Erichsen, MES Holding II ApS
  • John Nowak, Hotel Arnbjerg

Varde Opland

  • Henning Gejl Jensen, HG Holding Billum
  • Kim Tobiasen, Billum Erhvervs- og Ejendomsinvest
  • Jørgen Hansen, Hobbydyrenes Foderstof ApS

Ølgod

  • Søren Hvidberg, Glas og Flasker
  • Peter Linnet, BoConcept A/S
  • Jimmy Nielsen, Ølgod Elektro A/S

Valg:

Valgt på generalforsamlingen:

  • Claus Skov, Hr. Skov Gourmetbutik (2019)
  • Claus Lützen, Blåvand Mægleren (2019)
  • Louise Hundebøll Krath Andersen, HKA Holding ApS (2019)
  • Søren Kold, Kold A/S (2019)
  • Per Sønderby, Lindvig Ferie- og Kursuscenter (2018)
  • Niels Arne Jessen, Blåvand Tømrer ApS (2018)
  • Hans Jørgen Jessen, Jessens Entreprenørforretning ApS (2018)
  • Morten Refsgaard, Bankpartner.dk (2018)

Suppleanter:

  • Niels-Henrik Iversen, NIELSHENRIK (2018)
  • Merete Vigen, Merete Vigen. Kultur- og naturformidling (2018)

Organisationsudpegede:

  • Kurt Andersen, DI Sydvestjylland
  • Villy Nielsen, LO
  • Inga Andersen, LBR
  • Claus Christensen, Landbrugsorganisationerne

Varde Kommune/Varde Byråd:

(Sidder for valgperioden)

  • Erik Buhl
  • Connie Høj
  • Holger Grumme Nielsen
  • Julie Gottschalk
repræsentantskab ny.jpg